Milföy pasta tarifi

Milföy pasta tarifi Tatlı için gerekli malzemeler şunlardır; 10 adet kare milföy, 3 yemek kaşığı pudra şekeri.

Kreması için Gerekli Malzemeler Şunlardır:

5 su bardağı süt, yarım su bardağı un, 1 yemek kaşığı mısır nişastası, 1 su bardağı şeker, 2 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı tereyağı, 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi.

oktay usta milföy pasta tarifi

 Süslemek için Gerekli Malzemeler ise:

 Pudra şekeri ve fıstık.

Milföylerin tezgâh üzerinde çözülmesini bekledikten sonra, tepsi içindeki yağlı kâğıda yan yana diziniz. Fırına verdiğiniz milföy tepsinizin üzerini, boş bir fırın tepsisi ile kapatınız. Böylece milföylerinizin kabarmasını önlemiş olacaksınızdır. Tatlıyı yapabilmek için, milföylerin kabarmamasını sağlamanız gerekmektedir. Bunun için fırında pişen milföyleri sürekli kontrol ederek ve çatal batırarak kabarmalarına engel olmalısınızdır. 180 dereceye ayarladığınız fırında, milföylerinizi yaklaşık olarak 15 dakika pişirerek kızarmalarını sağlayın. Fırından çıkardığınız milföyleri istediğiniz büyüklükte kesiniz. Bir tencereye sütü, unu, mısır nişastasını, şekeri, yumurta sarısını ve limon kabuğu rendesini ekleyerek tatlının kremasını hazırlamak için tüm malzemeleri iyice karıştırıp pişiriniz.

Ocağın altını kapatmadan önce tereyağını da ekleyerek karıştırın ve kremayı soğumaya bırakın. Her milföy katına bol krema sürün ve kremanın üzerine istediğiniz meyveleri yerleştirin. Milföyleriniz 3 kat olduktan sonra, pudra şekeri ve meyveler ile tatlınızı süsleyin ve dolapta soğumasını sağlayın. Son derece lezzetli olan bu tarifi siz de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir