Kayısı ve portakallı rulo pasta tarifi

Kayısı ve portakallı rulo pasta tarifi, kayısılı ve portakallı bir rulo pasta yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü şimdi size vereceğim tarif sayesinde çok lezzetli bir rulo pasta yapabilir ve bunu sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Kayısı ve portakallı rulo pasta tarifi için gerekli olan malzemeleri sayarak işe başlayalım.

Öncelikle pastamızın dış hamuru için gerekli olan malzemeleri sayalım: 4 yumurta akı, Yarım su bardağı toz şeker, Yarım su bardağı un, 3 yemek kaşığı portakal suyu ve 1 portakalın rendelenmiş kabuğu. Şimdi ara dolgu için gerekli olan malzemelere bir göz atalım: Yarım su bardağı doğranmış kuru kayısı, 2/3 su bardağı portakal suyu. Son olarak da pastamızın üzerine yapacağımız süsleme için gerekli olan malzemelerimizi sayalım: Portakal kabuğu ve 2 tatlı kaşığı pudra şeker.

Kayısı ve Portakallı Rulo Pasta Yapımı:

Rulo pastayı yapmak için öncelikle yumurta akı ile şekeri çırpıyoruz sonra bunun üzerine un, rendelenmiş portakal kabuğu ve portakal suyunu ilave edip karıştırmaya devam ediyoruz. Sonra bu karışımı yağladığımız fırın kabına yayıyoruz. 20 derecelik fırında 15 dakika pişirdikten sonra üzerine yağlı kâğıt kapatarak rulo şeklinde sarıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Ara dolu için doğranmış kayısı ve portakal suyunu bir kabın içerisinde yavaş yavaş kaynatıyoruz.

Kayısıları mutfak robotundan geçirip püre haline getirdikten sonra kek rulosunun içerisine bu püreyi yayıyoruz. Kekimizi tekrar rulo halinde sarıp tabağa alıyoruz ve üzerine pudra şekeri döküyoruz. Sonrasında ise kekimiz portakal kabuğu ile süslenip servis edilmeye hazır hale geliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir