Orman meyveli pasta tarifi

Orman meyveli pasta tarifi lezzetli tatlar arasında yer alan orman meyveleri ile oldukça güzel pastalar hazırlanmaktadır. Hem lezzet olarak hem de görsel olarak insanı cezbetmektedir. Krema ve kek ile birleşen orman meyveleri uyumlu bir tata sahip olmaktadır.

orman meyveli pasta tarifi

Yapılışı:

3 yumurta, 2 yemek kaşığı süt, 1 su bardağı şeker, yarım su bardağı sıvı yağ, 1 paket vanilya, yarım kabartma tozu, 4 yemek kaşığı kakao, alabildiğine un, süslemesi için damla çikolata

Süslemesi İçin:

1 Paket krem şanti, krem şantiye karıştırılmak üzere yarım su bardağı orman meyvesi, 1 su bardağı orman meyvesi

Orman meyveli pasta tarifi, yumurta ve şeker köpürene kadar çırpılır, süt ve sıvı yağ eklenir. Kakao eklenerek çırpılır. Son olarak un vanilya ve kabartma tozu eklenir. Katmer katmer olana kadar çırpılır. Yağlanmış yuvarlak kek kalıbına dökülür. 175 derece önceden ısıtılmış fırına koyulur. Pişip pişmediğine kürdan yardımı ile bakılır.

İnce bir kek olması gerekir. Üzerine krem şanti yapılarak yarım bardak orman meyvesi eklenerek blendır’dan geçirilir. Kek soğuduktan sonra kekin üzerine sürülür. En üstede orman meyveleri taneleri dizilir. Damla çikolata ile süslenerek bir gece buzdolabında bekledikten sonra servise hazırdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir